Leczenie szynami Invisalign

Od lat marzysz o równych zębach, o tym aby szeroko, promiennie i bez skrepowania się uśmiechać ale nie możesz się przekonać do stałego aparatu.

Z całą pewnością leczenie przeźroczystymi szynami ( alignery) jest tym na co czekasz. Na rynku usług ortodontycznych funkcjonuje kilka systemów szyn, ale to Invisalign jest prekursorem jednocześnie najbardziej zaawansowaną    innowacyjną  technologią.   Wymyślony i opatentowany  w USA system leczenia przeźroczystymi nakładkami jest nareszcie dostępny na Polskim rynku.

Jak to działa ?

Po zeskanowaniu skanerem 3D uzębienia, powstaje trójwymiarowy wirtualny  model zębów. Lekarz wraz z technikami AlignTechnology wykonują wirtualny set-up czyli powstaje model wirtualny zębów tydzień po tygodniu, szyna po szynie, aż do końca leczenia. Na tej podstawie wykonywana jest potrzebna ilość nakładek w których zęby pokonują pewną drogę po ułamku milimetra zmierzając od modelu wyjściowego do końcowego. Pacjent otrzymuje ponumerowane i podpisane nakładki, nosi je po 22 godziny na dobę zdejmując tylko do jedzenia i zabiegów higienicznych. Nieomal niewidoczne nakładki powoli przesuwają zęby w ich właściwe położenie.

Jakie są zalety takiego leczenia.

  • Przede wszystkim jest ono prawie wcale lub w niewielkim stopniu widoczne dla otoczenia.
  • Nie utrudnia wcale zabiegów higienicznych takich jak szczotkowanie zębów, nitkowanie czy też higienizacji profesjonalnej – piaskowania i skalingu.
  • Nie powoduje dyskomfortu i możliwych otarć czy zranień błony śluzowej jakie mogą się zdarzyć w przypadku aparatów stałych.
  • Nie utrudnia mowy oraz innych funkcji języka
  • Chroni uzębienie przed skutkami bruksizmu.
  • Może być stosowany w uzębieniu, w którym występują liczne sztuczne powierzchnie gdzie uzyskanie odpowiedniej siły połączenia adhezyjnego ( ząb – zamek )stanowi trudny do rozwiązania problem
  • Leczenie jest prawie o połowie krótsze od aparatów tradycyjnych.
  • Rzadsze wizyty – raz na dwa/ trzy miesiące (jęli jest taka konieczność).
  • Dyskretnie – wygodnie – szybko.

 

Invisalign krok po kroku :

Umawiasz się na wizytę u ortodonty. Po zebraniu wywiadu i zbadaniu będziesz mieć wykonane dwa zdjęcia rtg :jedno boczne  głowy tzw. cefalometryczne a drugie  pantomograficzne uzębienia. Następnie przy pomocy skanera wewnątrzustnego  3D wykonany będzie skan zębów i powstanie wirtualny model. Na podstawie tych badań diagnostycznych lekarz oceni dokładnie jakie problemy są do rozwiązania i w jaki sposób należy poprowadzić leczenie aby uzyskać prawidłowy zgryz. Na podstawie wskazówek lekarza , technicy Align wykonają model wirtualny jak będą wyglądały zęby pacjenta po przeprowadzonym leczeniu , co pacjentowi zostanie zaprezentowane przy pomocy oprogramowania ClinCheck. Pacjent ma możliwość zaobserwowania na komputerze wszystkich przesunięć zębów , krok po kroku. Na tym etapie nanoszone są wszystkie poprawki wg. Sugestii lekarza i pacjenta. Po  zaaprobowaniu całego leczenia  firma Align wyprodukuje i dostarczy w ciągu 10 dni roboczych serię zindywidualizowanych , ponumerowanych nakładek. Ich łączna liczba zależy od stopnia złożoności wady zgryzy i opracowanego planu leczenia. Kolejna wizyta to oddanie nakładek pacjentowi oczywiście z dokładną instrukcją jak ich używać. Zostaną też naklejone na niektóre zęby zaczepy, z materiału kompozytowego w kolorze dobranym do koloru zęba , tak aby były jak najmniej widoczne. Zadaniem zaczepów jest zwiększenie utrzymania szyn na zębach i wzmożenie ich siły oraz kierunku działania na poszczególne zęby. Aby zwiększyć możliwości leczenia bardziej złożonych wad, mogą być zastosowanie zaczepy w szynach do wyciągów elastycznych międzyszczękowych , podobnie jak w aparatach stałych a także np. mikroimplanty. Szyny muszą być noszone 22 godziny na dobę, i zmieniane na kolejne zwykle co tydzień –  pacjent robi to samodzielnie.  W trakcie całego procesu leczenia możliwe jest nanoszenie zmian co do kierunku przesunięć poszczególnych zębów, jeśli zajdzie taka potrzeba lub zmiany planu leczenia, za co pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów.

 

 

https://www.invisalign.pl

Copyright by Ortodoncja 2017. Wykonanie VISION