NASZ SKLEPIK

Środki do higieny jamy ustnej, szczególnie polecane przy leczeniu aparatem stałym.

BioRepair® Plus – Nowa pasta do zębów naprawiająca szkliwo


BioRepair® Pełna Ochrona
Zawiera 33% cząsteczek MICROREPAIR® – odbudowuje szkliwo i zębinę zapewniając kompleksową ochronę

BioRepair® Wrażliwe Zęby
Zawiera 46% cząsteczek MICROREPAIR® – posiada spektakularne działanie odbudowujące szkliwo oraz zębinę uśmierzając jednocześnie nadwrażliwość zębów.

BioRepair Parodontgel

Specjalistyczna pasta z MICROREPAIR z kwasem hialuronowym i laktoferyną, która chroni dziąsła. Unikalna formuła pasty łączy w sobie najlepsze osiągnięcia nauki z bogactwem właściwości ekstraktów z roślin leczniczych (nagietka lekarskiego, oczaru wirginijskiego, spirulinę).
Cząsteczki MICROREPAIR reperują szkliwo i penetrują do najdrobniejszych szczelin w szkliwie i zębinie wzmacniając je i odbudowując. Kwas hialuronowy otula dziąsła i odżywia je. Bez obecności kwasu hialuronowego dziąsła stają się wysuszone, co może powodować stany patogenne. Kwas hialuronowy w naturalny sposób nawilża i odżywia dziąsła.

BioRepair® Junior – Najlepsza i jedyna pasta dla dzieci


Najlepsza i jedyna pasta dla dzieci, która wzmacnia i remineralizuje szkliwo, dzięki działaniu cząsteczek Microrepair®  a dodatkowo smakuje jak świeże owoce.

Korzyści jakie gwarantuje dzieciom pasta BioRepair® JUNIOR:

 • Codzienna ochrona przed próchnicą
 • Nie zawiera Fluoru i dlatego jest wskazana dla dzieci poniżej 7 roku życia
 • Specjalnie opracowana formuła umożliwia efektywną remineralizację szkliwa zębowego po stosowaniu aparatów ortodontycznych

Pasta VITIS ANTICARIES


VITIS anticaries to codzienna pasta do zębów, która zapobiega powstawaniu próchnicy  i chroni przed kwasową erozją szkliwa.  Została specjalnie opracowana w celu zapobiegania próchnicy na trzech różnych poziomach. Dzięki potrójnemu działaniu naprawia, wzmacnia i remineralizuje szkliwo, skutecznie zapobiegając próchnicy.

Nici ORAL-B SuperFloss


 • specjalistyczna nić dentystyczna dla osób ze stałymi aparatami ortodontycznymi, mostami, implantami i szerokimi przestrzeniami międzyzębowymi,
 • usztywniony koniec ułatwia wprowadzenie nitki pod przęsło mostu lub aparatu ortodontycznego,
 • poszerzona puszysta część usuwa płytkę bakteryjną pod mostami, aparatami ortodontycznymi i wokół implantów,
 • standardowa część nici usuwa płytkę nazębną poniżej linii dziąseł,
 • w opakowaniu znajduje się 50 przyciętych porcji nici o długości 60cm.

Irygator Oral-B


Irygator służy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.
Irygator miesza powietrze z wodą a następnie spręża je dzięki czemu powstają miliony  mikro bąbelków, które atakują bakterie płytki nazębnej. Irygatory poprzez masaż dziąseł bardzo dobrze wpływają na ich ukrwienie a dodatkowo są wielokrotnie skuteczniejsze od nici dentystycznych. Irygator posiada także funkcję masażu dziąseł dzięki spiralnym ruchom strumienia wody

Irygator SoWash – do przestrzeni międzyzębowych


Irygator służy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.
Irygator miesza powietrze z wodą a następnie spręża je dzięki czemu powstają miliony  mikro bąbelków, które atakują bakterie płytki nazębnej. Irygatory poprzez masaż dziąseł bardzo dobrze wpływają na ich ukrwienie a dodatkowo są wielokrotnie skuteczniejsze od nici dentystycznych. Irygator posiada także funkcję masażu dziąseł dzięki spiralnym ruchom strumienia wody

Płytka przedsionkowa


Zastosowanie:

 • Odzwyczajenie dziecka od ssania smoczka, palca i oddychania przez usta, wtłaczania języka pomiędzy zęby przednie,
 • leczenie tyłozgryzu,zgryzów otwartych,ćwiczenia mięśni warg i policzków,
 • pacjent powinien nosić płytkę przedsionkową w dzień oraz w nocy,
  rozmiar II – dzieci 3-5 roku życia,
  rozmiar III – dzieci 5-7 roku życia

Wosk ortodontyczny


 • Wosk ortodontyczny zabezpieczający przed podrażnienieniem i poranienieniami od elementów aparatu ortodontycznego.
 • Wosk znosi dyskomfort wynikający z noszenia aparatu.
 • Porcjowany, zamknięty w praktycznym opakowaniu.

Gishy Goo


Najczęściej, podczas noszenia aparatu ortodontycznego, stosuje się wosk lub silikon ortodontyczny. Ich wadą jest to, że się kruszą i wypadają podczas szczotkowania.

Opalescence Gishy Goo, to kombinacja silikonu i wosku. Dwa składniki, znajdują się w dwóch osobnych tubach. Przy wyciskaniu, składniki mieszają się i po kilku minutach utwardzają się. Działa to na podobnej zasadzie jak kleje lub żywice epoksydowe.

Szczoteczka do zębów Oral-B Ortho – ortodontyczna


Szczoteczka ortodontyczna Oral-B Ortho posiada włókna w kształcie litery V, które ułatwiają usuwanie płytki nazębnej z drucików, aparatów ortodontycznych i zębów.

Szczoteczka Curaprox


Posiada 1560 sztuk cienkich włókien CUREN – dzięki czemu jest miękka i mięsista.

Idealna do masażu dziąseł i czyszczenia zębów. Polecamy ją każdemu. Szczoteczka doskonale czyści zęby i nie kaleczy dziąseł, co jest bardzo ważne podczas codziennej higieny jamy ustnej. Mała głowka umożliwia lepsze doczyszczanie powierzchni zębów.

Curaprox – szczoteczka jednopęczkowa


Szczoteczka jednopęczkowa o długości pęczka 9 mm szczególnie polecana do czyszczenia mostów, implantów, koron. Niezbędna dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne.

Tylko taką szczoteczką jednopęczkową można doczyścić dokładnie ząb wokół zamka!

Doskonała do czyszczenia przyszyjkowego.

Pudełko na aparat ortodontyczny


Pudełko przeznaczone do przechowywania aparatów ortodontycznych.

 • Wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest łatwe do utrzymania w czystości.
 • Pudełko jest wyposażone w otworki ułatwiające recyrkulację powietrza.

Ochraniacz na aparat stały


ComfortBrace Dental Brace – paski ochronne


Łagodzi ból natychmiast i zapewni nowy poziom komfortu dla osób noszących aparat stały (alternatywa dla wosku ortodontycznego).

BlanX MED Białe Zęby


Pierwsza pasta do mycia zębów zawierająca wyciąg z porostu islandzkiego w mikrosferach (kapsuły nośnikowe), które zapewniają przedłużone działanie wybielające produktu, dzięki stopniowemu uwalnianiu z mikrosfer substancji aktywnych.

Technologia mikrosfer umożliwia równoczesne przedłużenie działania wybielającego i ochronnego pasty. BlanX Med Białe Zęby nie tylko nie ściera szkliwa, ale działa kosmetycznie zapobiegając powstawaniu przebarwień zębów, a jednocześnie chroni strukturę zęba przed negatywnym działaniem bakterii.

Blanx White Shock Led


Nowa era w dziejach estetyki uśmiechu. Jedyna na rynku pasta do zębów z aktywnym czynnikiem wybielającym ActiluX® reagującym na światło.

ActiluX® jest opatentowanym hydroksyapatytem naładowanym nieorganicznymi, fotokatalicznymi tlenkami metali. Ten opatentowany związek wiąże się ze szkliwem zęba i pozostaje na jego powierzchni przez cały dzień. ActiluX® jest aktywowany przez światło dzienne za każdym razem kiedy zęby mają z nim kontakt. ActiluX® nie zawiera nadtlenków i nie dostarcza aktywnego tlenu (nie powoduje utleniania), dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla dziąseł. Ponad to ActiluX® ma właściwości hydrofilne, dzięki czemu jest w stanie  zapewnić skutecznie nawilżenie dziąseł.

Copyright by Ortodoncja 2017. Wykonanie VISION