Artyści i ich prace

W naszej klinice goszczą czasowe wystawy opolskich artystów na zmianę z własnymi fotografiami.

 

Iwona Polnar

Absolwentka Opolskiego Liceum Plastycznego.Wypowiada się głównie w malarstwie. Dała się poznać jako malarka szczególnie wyczulona na kolor, jako wyraz nastrojów i emocji w obrazie.Temat pozornie banalny, PEJZAŻ stał się pretekstem do jej” rozmowy ” z odbiorcą o podobnej wrażliwości. Swoją twórczość prezentowała głównie na wystawach zbiorowych.Iwona Polnar tworzy swego rodzaju ” artystyczną inwentaryzację ” okolic i regionu w którym mieszka. Jest zapaloną cyklistką i właśnie te eskapady rowerowe, oraz zachwyt otaczjącym pejzażem stał się swego rodzaju dziennikiem, zapisem pór roku, zapisem światła i koloru, elementami będącymi głównym spoiwem budującym jej obrazy. Zapewne dlatego gro wystawianych prac to akwarele. Akwarela jest techniką malarską, która idealnie sprawdza się do notowania pierwszych wrażeń emocjonalnych i estetycznych.

 

 

Bolesław Polnar

Grafik i malarz, pedagog Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu . Wypowiada się głównie w malarstwie i rysunku. Projektuje także plakaty oraz scenografie teatralne. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (1972-1977), gdzie zdobył dyplom z grafiki w pracowni prof. Włodzimierza Kunza.

 

 

Patrycja Kucik

Patrycja Kucik tworzy abstrakcyjne prace gdzie dominuje wyrazisty kolor. Barwy układają się w pasy, przypominając absrtrakcyjne pejzaże przepełnione słońcem, zielenią oraz ciepłą czerwienią. Obrazy Kucik, stają się fascynującą podróżą w świat niedopowiedzianych kształtów, które są bardzo organiczne, wychodzą poza tradycyjne kształty obrazu. Jak mówi sama artysta, istotą jej prac są kontrasty czystych kolorów i faktury, one wzajemnie się przenikają, oddziałują na siebie tak jak ruch i bezruch. Patrycja Kucik  ukończyła studia na Uniwersytecie Opolskim, Instytut Sztuki. Dyplom z wyróżnieniem w 2005 r. Zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową.

 

 

Ignacy Nowodworski

Jest Absolwentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się rzeźbą wykorzystując i łącząc różnorodne materiały – marmur, granit, drewno, metal oraz przedmioty znalezione. Artysta prowadzi specyficzną grę formą i materiałami, w której znaczą rolę otrzymuje kolor, faktura oraz stylizacja kształtów nadające pracom określony rytm i poetykę. Jednym z głównych wyznaczników formalnych jego rzeźb jest kontrast – kolorystyczny, fakturowy, strukturalny a także wynikający z pewnego dualizmu napięcia emocjonalnego. W jego twórczości rywalizują formy surowe, “toporne”, zwarte oraz kaligraficznie subtelne lub ażurowe. Faktura oscyluje między rustykalną chropowatością,  chłodem ostrych krawędzi a łagodną gładzią czy ciepłem delikatnego drewna.

 

 

praca Ignacego Nowodworskiego
Wystawa Ignacego Nowodworskiego w Ortodoncji Opole

 

Mali artyści 

 

 

Zacznij leczenie już dziś