95 EOS – Zjazd Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego

95 EOS – Zjazd Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego odbył się w tym roku w Nicei w dniach 17-22.06.2019r .

 

Przepiękne miejsce. Aż żal było ominąć siedzących w kafejkach, na plaży czy spacerujących turystów, aby zasiąść w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Akropolis i przez trzy dni słuchać wykładowców z całego świata. Ponieważ od wielu lat jestem członkiem tego Towarzystwa, biorę też udział w Zjazdach, które co rok odbywają się w innym mieście europejskim.

 

Warto wiedzieć jakie są najnowsze osiągniecia światowej ortodoncji czy wyniki badań. Na licznych plakatach wiszących w foyer prezentowane są badania lub opisy ciekawych przypadków, w tym z Polski. Jest okazja, aby spotkać kolegów i koleżanki z branży oraz obejrzeć co nowego prezentują wystawcy. W tym roku ze szczególnym zainteresowaniem oglądałam drukarki 3D do zastosowań ortodontycznych.

 

Warto wiedzieć, że jubileuszowy, setny EOS odbędzie się w Polsce, w Krakowie a jego prezydentem został wybrany profesor Piotr Fudalej. To nie tylko wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność. To ogromne przedsięwzięcie na które przyjeżdża około 2,5 tysiąca osób z całego świata. Kraków ma wprawdzie wiele do zaoferowania, ale brak mu np. lazurowego morza i plaż, na które można było uciec, gdy wykłady były mniej interesujące. Modny ostatnio trend, aby łączyć podróż służbową z wypoczynkiem – bleisure – udało się zastosować. Długie dni i nieznacznie przedłużony pobyt pozwolił zwiedzić Niceę z jej uroczymi uliczkami i placami a także np. muzeum Matissa i Chagalla. Pospacerować po Promenadzie Anglików, skosztować lokalnych przysmaków, którymi są owoce morza i socca oraz zjeść przepyszną tartę cytrynową na tzw. plaży milionerów niedaleko rezydencji Rotszyldów.

 

95 EOS - Zjazd Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego
95 EOS - Zjazd Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego

 

Zacznij leczenie już dziś