Jolanta Jarka

Jolanta Jarka

lekarz ortodonta specjalista II st.

 

Doktor Jolanta Jarka ukończyła Wrocławską Akademię Medyczną w 1980 roku. Pomimo oceny bardzo dobrej z ortodoncji w indeksie, nie od razu wiedziała, że będzie ortodontą.

 

 

Doktor Jolanta Jarka ukończyła Wrocławską Akademię Medyczną w 1980 roku. Pomimo oceny bardzo dobrej z ortodoncji w indeksie, nie od razu wiedziała, że będzie ortodontą.

  • W 1988 uzyskała tytuł specjalisty I stopnia ze stomatologii ogólnej i przez pierwszych 13 lat swojego życia zawodowego pracowała w przychodni rejonowej, poradni szkolnej, oraz w prywatnym gabinecie – lecząc zęby, usuwając, a także wykonując uzupełnienia protetyczne.
  • W 1993 roku została zatrudniona w Poradni Profilaktyki Ortodontycznej w Opolu i w krótkim czasie udało jej się przekształcić ją w Poradnię Ortodontyczną – z pracownia techniczną. Dzięki temu powstała druga taka poradnia (po Przychodni Wojewódzkiej) w mieście.
  • W 1997 roku uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie ortodoncji.
  • W 1996 roku odbyła 2- tygodniowy staż w prywatnej klinice Ortodontycznej w Karlsruhe.

Miało to znaczący wpływ na kształt jej własnej praktyki. W efekcie  tej i kolejnych wizyt powstała praktyka wielostanowiskowa z higienistkami zaangażowanymi w pracę przy pacjentach, z własną pracownią rtg i techniczną; z biblioteką posiadającą książki i czasopisma polskie i zagraniczne a także z własną poligrafią  i dokumentacją zdjęciową.

 

Jolanta Jarka jest Przewodniczącą Opolskiego Kola Regionalnego Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego od dnia jego powstania, czyli od 2001 roku.
 

 

Doktor Jolanta Jarka jest również członkiem:

  • AAO – American Association of Orthodontists
  • EFOSA – European Federation of Orthodontic Specjalists Associations
  • EOS - European Orthodontic Society
  • WFO - World Federation of Orthodontists

Ponadto działa w strukturach samorządu lekarskiego w Opolskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej.

 

Z okazji 20 lecia powstania i działalności Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego została uhonorowana Srebrną odznaką Towarzystwa.

 

Jest organizatorem szkoleń i konferencji. Kierownikiem naukowym kursów. Wykładowcą.

Zacznij leczenie już dziś